Liceul ‘Carol I’ Bicaz și elevii săi, premiați pentru excelență în domeniul financiar-contabil
Marți, 23 aprilie 2024, la Grand Hotel Ceahlău Piatra Neamț, s-a desfășurat o manifestare publică dedicată Zilei Educației Financiare, organizată de Ministerul Educației, în parteneriat cu Ministerul Finanțelor, Banca NAȚIONALĂ a României și CECCAR filiala Neamț.
În cadrul acestui eveniment Liceul „Carol I” Bicaz a fost premiat pentru contribuția esențială la formarea noilor generații de profesioniști în domeniul financiar contabil. Doamna director Balint Valeria a fost de asemenea premiată, atât ca director al liceului cât și ca profesor pentru contribuția adusă în domeniul financiar contabil.
Și, nu în ultimul rând, a fost premiată eleva Slavnicu Ionela Valentina, din clasa a XI-a E care a obținut un frumos loc III la Concursul de cultură și educație financiar- contabilă, etapa județeană, desfășurată a în dara de 19 aprilie 2024. Ea a fost premiată atât de Inspectoratul Școlar Județean Neamț cât și de C.E.C.C.A.R. care a însoțit diploma și de o carte și un premiu în bani. Eleva Dascălu Iuliana Antonia din clasa a XI-a E a primit un certificat de participare însoțit de o carte specifică domeniului economic pentru participarea la același concurs unde a obținut un punctaj foarte mare.
La eveniment au participat și elevele Maciujec Sara din clasa a XII-a D, Bucur Ana Maria, din clasa a XII-a D și Mihai Ana Maria din clasa a XII-a C care doresc sa afle mai multe despre Educația financiară și au susținut echipa liceului la acest eveniment.
Doamna inspector Albu Iacob Cristina și doamna președinte C.E.C.C.A.R , IFTODE MAGDALENA au fost alături de echipa Liceul ” Carol I ” Bicaz. La eveniment a participat și domnul inspector școlar general, domnul Ionuț Liviu Ciocoiu și alți reprezentanți ai I.S.J. NEAMȚ. Felicitări pentru organizare!
Felicitări pentru premiile obținute!
Prof. Valeria Balint
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/437111163_978840250429471_3853711967975018166_n-712x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/437134722_978839937096169_7325267827172191787_n-1024x724-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/437490979_978839847096178_1279316686642870778_n-1024x710-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/438088961_978851403761689_7679988048811959266_n-1024x739-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/437528252_978867420426754_3335339300463705130_n-1024x728-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/437116977_978839740429522_2117755557601072099_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/437182135_978839227096240_1958451009034432_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/437503578_978839337096229_5262539120707788544_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/437541497_978839117096251_2310568380758554629_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/438128135_978839463762883_95912466174873811_n-1024x768-1.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Bicaz