Made in Neamț – Au apărut ouăle de gâscă în piață
Oul de gâsca este foarte bun la gust, bogat în grăsimi sănătoase, minerale și vitamine, în special vitamina D și B.
În această perioadă este sezonul în care puteți găsi în piața din Piatra-Neamț ouă de gâscă, un produs absolut natural și de negăsit în supermarketuri.
O mână de oameni muncesc pe rupte ca să producă ceva cât mai natural în acest județ. Sprijină producția acestui județ, cumpărând produse de la acești oameni care produc în Neamț.
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/ou-768x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/333499147_1167292333963832_2580320911255788748_n-1024x768-1.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt