MADE IN NEAMȚ: Șerbet de la Agapia!
La piața centrală este o doamnă care are printre alte bunătăți și șerbet făcut la Agapia. Nu știm când ați mâncat voi ultima oară șerbet, dar chiar merită încercat.
O mână de oameni muncesc cu mâinile lor și păstrează tradiția. Sprijină oamenii care fac așa ceva în acest județ, cumpărând produsele lor înainte ca ei să dispară.
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/serbet-neamt-1-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/serbet-neamt-2-1024x704-1.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt