„Mărțișoare pentru viață” – Laborator de creație la Parohia „Adormirea Maicii Domnului” – Bicaz Chei I
In data de 6 aprilie 2024, de la ora 11.00, a avut loc un laborator de creație pentru copii. Activitatea continuă seria începută în luna martie cu „Mărțișoare pentru viață”.
„Laboratorul de creație” este conceput pentru a le oferi ocazia copiilor să învețe, să creeze și să dăruiască. Copiii sunt invitați să confecționeze obiecte special pregătite pentru a fi dăruite părinților, fraților și bunicilor.
Atelierul a fost coordonat de doamna preoteasă Alexandra Chelaru, ajutată de d-ra prof. Iustina-Elena Hideg și d-na prof. Manuela Alexandrescu.
Copiii au avut ocazia să descopere frumusețea activităților artistice și să-și pună în evidență creativitatea, de asemenea să înțeleagă ce înseamnă lucrul împreună. Au participat copii din clasa a IV-a A – prof. Dandu Angela și clasa a III-a B, prof. Hideg Iustina Elena.
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/432917846_122136969812199542_3711618313726304458_n-768x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/432928223_122136970094199542_9184855213637271708_n-768x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/432929312_122136969584199542_7063036166117872521_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/432930140_122136969782199542_1868316218382196195_n-768x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/432967446_122136969842199542_8608614588803058336_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/434843761_122136970046199542_987659369549781404_n-768x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/434861491_122136970028199542_4601643498702024971_n-768x1024-1.jpg)
Parohia Ortodoxă Adormirea Maicii Domnului – Bicaz Chei I
Vezi mai multe știri pe Ziar Bicaz