Mucenicu Darius Ștefan a reprezentat județul Neamț cu succes -locul 9 pe țară
În data de 27 aprilie 2024, Mucenicu Darius Ștefan de la Școala Gimnazială Nr. 1 comuna Bicazu Ardelean, a reprezentat județul Neamț la Faza Națională a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar, Cros Individual băieți gimnaziu, probă de 1500 m. La linia de start s-au prezentat 43 de candidați din toate județele țării, Darius având numărul 35 pe tricou, iar la sosire a ocupat locul 9 pe țară, după o cursă cot la cot cu atleții experimentați, lăsându-se chiar și cu accidentări pentru unii dintre participanți.
Felicitări Darius pentru forța și ambiția de care ai dat dovadă astăzi! Ești un exemplu demn de urmat!
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/438197153_6742824999150424_7747056004559411376_n-1024x769-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/438205905_6742826252483632_6425225853985807215_n-769x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/438215631_6742825872483670_1577859105729384987_n-768x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/438252961_6742825689150355_7240387322001409398_n-769x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/438264382_6742825279150396_3673011591284974665_n-1024x759-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/438298887_6742824652483792_8112144356852076170_n.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Bicaz