O autoutilitară a luat foc într-o curte din Neamț
Sâmbătă, 18 noiembrie, la ora 14:38 pompierii au fost înștiințați despre producerea unui incendiu la o autoutilitară parcată în curtea unei case situată pe strada Sfântul Lazăr din orașul Târgu-Neamț.
La locul solicitării s-a deplasat un echipaj de pompieri cu autospecială de stingere din cadrul Detașamentului Târgu-Neamț.
Incendiul se manifesta la compartimentul motor cu posibilitatea propagării la întreaga autoutilitară. Pompierii au acționat pentru localizarea și lichidarea incendiului.
Scurtcircuitul electric a fost cauza probabilă de producere a incendiului.
Nu au fost victime.a transmis căpitan Irina Popa, ISU Neamț
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/incendiu-auto-1024x768-1.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt