O nouă misiune nocturnă a salvamontiștilor pe Ceahlău: turiști rătăciți
Salvamont Neamț intervine în această seară cu o echipă în zona Piciorul lui Bucur – bazin Pârâu Rupturi (Masivul Ceahlău) pentru căutarea și evacuarea unui cuplu de turiști din Buzău care s-au rătăcit pe fondul epuizării fizice.
Apelul a venit prin Dispeceratul Național Salvamont și ulterior și prin 112.
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt