O nouă victorie pentru Ceahlăul astăzi, în Liga 2!
Astăzi, 2 martie, de la ora 11.00, pe stadionul din Piatra-Neamț s-a disputat meciul dintre Ceahlăul și Dumbrăvița în etapa 17 din Liga 2. După victoria de la Chiajna, Ceahlăul a susținut și astăzi un joc frumos, făcând un nou pas important spre play-off. Înainte de acest meci, echipa antrenată de Cristian Pustai ocupa oricum locul 6 în clasament, loc de play-off.
Prima repriză a început spectaculos, cu un gol dat pentru galben negri de Sergio Cortelezzi, în minutul 14. În a doua repriză, scorul pentru Ceahlăul devine 2-0 în minutul 60, când căpitanul Azdren Llullaku a înscris un gol din penalty.
Scor final: 2-0 pentru echipa pietreană.
Următoarele două meciuri din sezonul regular pentru Ceahlăul sunt cu Csikszereda în deplasare, pe 9 martie, și cu Spartac București acasă, pe 16 martie. Apoi se va trece la grupele de play-off și play-out, în urma cărora se va decide care sunt echipele care promovează în prima ligă, respectiv care sunt echipele retrogradate în Liga 3.
***
Meciul a fost transmis în direct de Monitor TV și îl puteți urmări în reluare mai jos:
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt