Orașul Bicaz pregătește construirea de insule ecologice digitalizate prin investiția aprobată în ședința de Consiliu Local
Orașul Bicaz, județul Neamț, se pregătește să facă un pas important în gestionarea deșeurilor și protejarea mediului înconjurător, după ce a fost aprobată în ședința de Consiliu Local Hotărârea cu nr. 67/19.06.2023. Această hotărâre privește aprobarea investiției „Construirea de insule ecologice digitalizate în Orașul Bicaz, județul Neamț”, a notei de fundamentare și a notei conceptuale, în vederea participării Orașului Bicaz la apelul de proiecte PNRR/2022/C3/S/I.1.B.