Pasager rănit în urma unui accident produs în această dimineață (FOTO)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/ipj-1024x512-7.png)
La data de 12 decembrie a.c., în jurul orei 06:50, polițiștii din cadrul Poliției orașului Târgu-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe strada Ion Creangă, în Târgu-Neamț.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a rezultat că în timp ce un bărbat în vârstă de 44 de ani, din Sibiu, conducea o autoutilitară pe strada Ion Creangă, la efectuarea virajului la stânga spre strada Mihail Sadoveanu ar fi intrat în coliziune cu un autoturism ce se deplasa regulamentar.
În urma evenimentului rutier a rezultat vătămarea corporală a unui bărbat în vârstă de 45 de ani, din Petricani, pasager în autoturism.
În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, a transmis Insp. Ramona Ciofu – IPJ Neamț.
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt