PIATRA-NEAMȚ/Prea târziu: găsită fără viață chiar în sfânta zi de Crăciun – intervenție de urgență într-un bloc de pe Bulevardul Dacia
În jurul orei 22:40 (n.red: ieri, 25 decembrie) pompierii au fost solicitați să intervină în municipiul Piatra-Neamț, pentru deblocarea unei uși de la un apartament situat într-un bloc de locuințe pe Bulevardul Dacia, deoarece proprietara nu a mai răspuns la ușă și nici la telefon de 3 zile.
La locul solicitării s-au deplasat două echipaje de pompieri cu o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD din cadrul Detașamentului Piatra-Neamț.
Cu ajutorul echipamentelor specifice din dotarea autospecialei, pompierii au deschis ușa apartamentului situat la etajul cinci, unde au găsit o femeie de 83 de ani fără semne vitale, a transmis Căpitan Irina POPA – ISU NEAMȚ.
Dumnezeu să o ierte!
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt