Piatra-Neamț: Se construiește o unitate de producție autovehicule de transport rutier
Pe fostul amplasament al depozitelor PECO, pe B-dul General Nicolae Dăscălescu din Piatra-Neamț, este un șantier de construcție a unei unități de producție autovechicule de transport rutier. Autorizația de construire a fost emisă în aprilie 2022, iar durata estimată a lucrărilor este de 24 de luni.
Beneficiarul, Vag Service, are sediul în comuna Dumbrava Roșie. Mai multe detalii pe site-ul oficial – click aici.
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/productie-masini-neamt-1-1024x768-1.jpeg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/productie-masini-neamt-2-768x1024-1.jpeg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/productie-masini-neamt-3-1024x768-1.jpeg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/productie-masini-neamt-4-768x1024-1.jpeg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt