Polițiștii nemțeni – întâlniri constructive cu elevii, la Roman
Vitalie Josanu, polițist în cadrul Biroului Siguranță Școlară – I.P.J. Neamț, a participat la o serie de activități în scopul prevenirii și descurajării violenței, bullying-ului, consumului de către minori a drogurilor, alcoolului și tutunului și a comportamentelor antisociale.
Întâlniri cu elevii au avut loc pe 5 mai la Colegiul Tehnic Miron Costin Roman și astăzi, 8 mai, la Liceul teologic ortodox Melchisedec Ștefănescu Roman, unde au luat parte 140 de tineri.
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/josanu-vitalie-1-1024x576-1.jpeg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/josanu-vitalie-2-1024x768-1.jpeg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/josanu-vitalie-3-1024x768-1.jpeg)
Foto: Vitalie Josanu
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt