Prezentarea şi promovarea programelor de investiţii în zona montană derulate de ANZM
SĂPTĂMÂNA ,,ȘCOALA ALTFEL” – Liceul „Carol I” Bicaz
ZIUA II
Ieri, 25 APRILIE 2023, s-a desfăşurat activitatea intitulată: ,,Prezentarea şi promovarea programelor de investiţii în zona montană derulate de ANZM (Agenţia Naţională a Zonei Montane)”, unde au fost prezentate elevilor din clasa a X-a E, a XI-a D şi a XI-a E din cadrul liceului Carol I, Bicaz, de către domnul Ec. Dan- Marius Sezonov, Consilier Superior al Oficiului de Dezvoltare Montană Piatra Neamţ, informaţii cu privire la: strategiile de dezvoltare montană în România, menţinerea biodiversităţii şi a patrimoniilor zonelor montane, susţinerea şi promovarea sectorului agroturistic montan. În cadrul activităţii s-a discutat despre Legea Muntelui nr.197/2018, dar şi despre programele de susţinere a activităţilor fermierilor din zona montană.
Prof. Ec. Carmen Constantin
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/342976314_1919142138454015_3643025106979858897_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/342979509_1362562427868053_2920702454868195761_n-768x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/343065219_615139633968133_8239671630115087547_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/343086922_604576881599816_4229547737500051593_n-1024x576-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/343155298_754855099526137_6279061943120136979_n-1024x576-1.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Bicaz