Primăria Piatra Neamț: Odată cu începerea anului școlar se va circula pe podul de la Spital
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/pod-1024x550-2.jpg)
În aceste zile se lucrează la turnarea fundației de beton pe malul drept al podului din Piața Mihail Kogălniceanu. A fost turnat primul nivel din cele trei ale fundației, iar mâine, 8 iulie, se toarnă al doilea. Fundația și hidroizolația de pe malul stâng sunt finalizate complet, iar săptămânile următoare întreaga fundație a podului va fi gata. În prima jumătate a lunii septembrie noul pod va fi finalizat.
„Când începe școala vom avea podul de la Spital finalizat! Unul dintre cele mai ample proiecte de modernizare a infrastructurii din Piatra-Neamț merge în direcția bună și se apropie de finalizare. Continuăm modernizarea orașului!” a declarat primarul Andrei Carabelea
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt