Primarul Bogdan Țifui colindat de sportivii de la FSA MMA KENSHINKAN
Într-o seară magică de Ajun de Crăciun, spiritul generos al sărbătorii s-a resimțit puternic în comuna Farcasa, unde primarul Bogdan Țifui a adus bucurie și emoție în inimile sportivilor de la FSA MMA KENSHINKAN, sub îndrumarea dedicatului antrenor Sebastian Petrescu.
Primarul, într-o mișcare neașteptată și plină de căldură umană, a hotărât să le facă o surpriză sportivilor, vizitându-i personal în sala de antrenament. Cu un zâmbet prietenos și un spirit festiv, el a transmis încurajări și laude sincere pentru eforturile și dedicarea lor în practicarea artelor marțiale.
Surprizele nu s-au oprit aici! Astfel, sala de antrenament a fost invadată de entuziasmul și energia pozitivă a karatiștilor, care au pregătit un program spectaculos de colinde, aducând astfel o notă festivă și autentică sărbătorii de Crăciun.
Primarul Bogdan Țifui a fost profund impresionat .
Împlinind deja 2 ani de activitate sportivă în comuna Farcasa, echipa de la FSA MMA KENSHINKAN a devenit nu doar un grup de sportivi, ci o adevărată familie. Faptul că această familie sportivă include membri din localitățile vecine subliniază unitatea și coeziunea pe care o promovează practicarea artelor marțiale în această comunitate.
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/413880055_2072951336376574_6217089869624479799_n-1024x682-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/413982060_2072951449709896_2072018128366220567_n-1024x682-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/414007067_2072951389709902_695917912573073458_n-1024x682-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/414008011_2072951373043237_1466412605854994521_n-1024x682-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/414031431_2072951299709911_983394449691482934_n-1024x682-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/414103410_2072951476376560_7360743821321258032_n-1024x681-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/414243588_2072951356376572_484334835928758097_n-1024x682-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/414308458_2072951416376566_8390946657583755981_n-1024x682-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/414361304_2072951319709909_8467621472068568937_n-1024x681-1.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Bicaz