Rezultate remarcabile obținute de lotul Clubului Sakki International Piatra Neamț, la „Cupa Hara” Karate WUKF
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/oss-1024x851-1.jpg)
Club Sportiv Hara Sighișoara, în parteneriat cu Federația Română de Karate WUKF și Primăria Municipiului Sighișoara, a organizat în data de 22.04.2023, ediția a IV a a „Cupei HARA”, destinată tuturor categoriilor de vârstă, pentru probele de individual kata, kihon si kumite, și echipelor de kata și kumite.
Clubul „Sakki International Karate-Do” Piatra-Neamţ s-a întors cu rezultate remarcabile de la această competiție.
Potrivit antrenorului şi conducătorului clubului, Dan Aanicăi, la evenimentul desfășurat în Sighișoara s-au alineat la start 808 sportivi si 57 echipe din 44 cluburi sportive. Astfel, „Cupa Hara” intră în istoria FR Karate WUKF cu un record de participare a 1712 intrări.
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/oss1-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/oss2-1024x878-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/oss3-1024x904-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/oss4-1024x876-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/oss5-1024x869-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/oss6-1024x907-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/oss7-1024x725-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/oss8-1024x842-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/oss9-1024x590-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/oss10-1024x769-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/oss11.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/oss12-1024x576-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/oss15-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/oss16.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt