S-a deschis sezonul…accidentelor. Intervenții Salvamont Neamț pe bandă rulantă (FOTO/VIDEO)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/salvamont-1024x512-1.png)
Salvamont Neamț a început anul „cu toate motoarele înainte”, intervenind la două cazuri cu traumatisme de membre inferioare pe pârtia de sanie din complexul Durău Park. Cu aproximativ o oră în urmă a fost anunțată și cea de a treia intervenție, un traumatism toracic la un copil de numai 6 ani:
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt