Salvamontiștii, un ultim exercițiu pe zăpadă
Ultimele zone cu zăpadă compactă și sprijinul colegilor de la Salvamont Borsa.
” Le mulțumim cu acesta ocazie, au permis un ultim exercițiu pe zăpadă . Am reușit o tură de 24 de ore în care s-au testat condiția fizică , tehnici de orientare , echipamente moderne de suprvietuire și căutare în avalanșă „, a transmis Salvamont NEAMT.
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/279051539_413145344150619_9042378416549692743_n-1024x768-1.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Bicaz