Sărbătoarea mult așteptată, la Tașca
DUMINICĂ, 21 august, a avut loc sărbătoarea mult așteptată de către locuitorii comunei și nu numai. Serbarea a început la orele 13,30 în Parcul Sfânta Maria și a fi structurată în două părți: slujba de mulțumire și binecuvântare, oficiată de cei trei preoți din comună. S-a continuat cu premierea unor persoane din localitate și cu spectacolul oferit de Ansamblul Folcloric ”Fluerașii” al Comunei Tașca.
În a doua parte a fost organizată petrecerea cu muzică și voie bună oferită de către doamna Carmen Elena Nastasă, în calitate de președinte al O.S.F.D. Neamț.
Sărbătoarea a oferit diferite surprize muzicale și s-a încheiat cu un frumos foc de artificii.
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/299762057_1228432371302576_5889472775794110921_n-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/299772764_5512096132161135_2835764107321576290_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/300821986_5512095338827881_8108007630239896136_n.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/300831506_5512095198827895_6909586511584218663_n.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Bicaz