Se lucrează intens pentru modernizarea unor drumuri din Farcașa
Așa cum bine știți, se lucrează intens pentru modernizarea unor drumuri din comuna Farcașa.
S- a început cu DC 154 Stejaru, zilele trecute finalizându-se o primă fază – cea de configurare a drumului și de compactare a primului strat.
De luni se va demara procedura de pregătire a drumului în vederea turnării stratului de beton, fapt pentru care vă rugăm să acordați sprijin constructorului și să nu lăsați autovehiculele în zona de lucru ! De asemenea, pe perioada turnării betonului drumul se va închide circulației autovehiculelor.Vă mulțumesc pentru înțelegere ! Cu drag, primar Bogdan Țifui.
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/280650822_528227765444246_8774047393597434217_n.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/280683504_528227678777588_1898487813748010570_n.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/280748053_528227718777584_7472315786468220079_n.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/280753258_528227792110910_715862124047088520_n.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/280768837_528227835444239_4471269440284789041_n.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Bicaz