Se lucrează la sensul giratoriu de la intersecția Căciulești – Girov
Se lucrează la intersecția de la Girov, județul Neamț (DN 15D – DJ 156A) pentru amenajarea unei girații și de renunțare la sistemul de semaforizare implementat în zonă.
Principalele lucrări executate acum sunt dezafectarea vechilor insule despărțitoare și extinderea părții carosabile, pentru a permite realizarea girației. Semafoarele urmează a fi relocate la intersecția de la Gâdinți (DN 15D – DJ 207D). Circulați cu atenție și cu respectarea semnalizării existente!
transmite DRDP Iași
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/giratoriu-caciulesti-neamt-1-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/giratoriu-caciulesti-neamt-2-1024x785-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/giratoriu-caciulesti-neamt-3-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/giratoriu-caciulesti-neamt-4-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/giratoriu-caciulesti-neamt-5-1024x768-1.jpg)
FOTO: DRDP IAȘI
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt