Semafor relocat pe Bulevardul Traian
Semaforul de pe partea dreaptă, sensul de mers către centrul orașului, de la intersecția Bulevardului Traian cu str. Lămâiței a fost relocat cu 2 metri înspre Colegiul Tehnic „Gh. Cartianu”.
„Relocarea a fost necesară pentru amplasarea unui stâlp nou care va prelua rolul actualului semafor, în cadrul proiectului de modernizare a coridorului de mobilitate Bulevardul Decebal – Piața Mihail Kogălniceanu – Bulevardul Traian. A fost aleasă această soluție pentru a nu perturba traficul rutier în zonă până la montarea noului stâlp.”, informează Primăria Piatra-Neamț.
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/semafoare-traian-2-1024x670-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/semafoare-traian-1-683x1024-1.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt