Sens giratoriu provizoriu finalizat la Căciulești – Girov
Au fost finalizate lucrările de amenajare a girației provizorii la intersecția DN 15D cu DJ 156A, de la Girov, județul Neamț, ca urmare a renunțării la sistemul de semaforizare.
Urmează ca la începutul săptămânii viitoare constructorul să relocheze cele 4 semafoare dezafectate la intersecția de la Gâdinți (DN 15D – DJ 207D), conform graficelor asumate în discuțiile cu DRDP Iași. Circulați cu atenție și cu respectarea semnalizării existente!
transmite DRDP Iași
FOTO: DRDP Iași
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/giratoriu-1-1024x539-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/giratoriu-2-1024x576-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/giratoriu-4-1024x576-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/giratoriu-3-1024x576-1.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt