Sensei Mihai Iulian Popa: „Sunt foarte mândru pentru nivelul la care am ajuns cu sportivii mei”
Campionatul European de Karate de pe Coasta de Azur a Franței a reprezentat o experiență extraordinară pentru sportivii lotului Bassai-Dai. Aceștia s-au numărat printre cei mai buni sportivi din 25 de țări care au concurant la Azur Arena Antibes.
Competiția a fost pe cât de grea, pe atât de spectaculoasă, iar sportivii lotului Bassai-Dai s-au luptat cu îndârjire, aprecierile venind inclusiv de la antrenorii adversarilor, arătând că pregătirea pe care o desfășoară în cadrul clubului Bassai-Dai este de cel mai înalt nivel.
Sensei Mihai Iulian Popa: „Excelentă organizare a evenimentului, cu o securitate cum nu am mai vazut în altă parte. Sunt foarte mândru pentru nivelul la care am ajuns cu sportivii mei. A fost o experiență extraordinară! Ne-am fixat ca următor obiectiv participarea la Campionatul Mondial de Karate care se va desfășura în 2024 în Mexic.
Mulțumiri tuturor sponsorilor noștri, care au făcut posibilă această deplasare a lotului Bassai-Dai.„
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/403713701_943184057229560_2052108362578207436_n-597x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/403723333_943183880562911_7401625463905275191_n-1024x819-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/403726112_943183943896238_5839330972902272462_n-1024x462-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/403751045_943183803896252_2618780293163835427_n-1024x656-1.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Bicaz