Societăți comerciale verificate de polițiști și de specialiști ai Gărzii Forestiere – Au fost aplicate trei sancțiuni
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/LEMN-2-11.jpeg)
La data de 15 februarie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Tarcău, împreună cu specialiști din cadrul Gărzii Forestiere Neamț au efectuat un control la punctele de lucru a două societăți cu profil de depozitare și prelucrare a materialului lemnos.
În urma neregulilor constatate a fost dispusă confiscarea cantității de 6,75 m.c. material lemnos, fiind aplicate 3 sancțiuni contravenționale, în sumă totală de 10.000 de lei.
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt