Stația SMART revine în noile imagini ale zilei
Stația smart de zeci de mii de euro, montată recent pe strada Ozanei, din zona intersecției de la Spital, a fost vandalizată de o persoană fără adăpost, cu probleme de sănătate, pe 4 iunie. Geamul exterior, destinat reclamelor, a fost spart și bucățile de sticlă s-au împrăștiat pe trotuar.
Autorul distrugerii cu siguranță nu are de unde să despăgubească municipalitatea pentru a se asigura reparațiile, motiv pentru care, în prezent, geamul spart a fost înlocuit cu o folie transparentă din plastic.
Imagini de astăzi, primite de la un cititor cu mesajul „Poză făcută astăzi, la stația cu pricina. Se pare că Primăria nu s-a complicat și a ales cea mai ieftină soluție posibilă.”:
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/statie-2-461x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/statie-3-461x1024-1.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt