Tânăr alergat de urs în centrul comunei Bicaz Chei
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/341887973_600137281845861_138091585268978924_n-1-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/342893423_643144997646018_8539858042572325769_n-1-1024x473-1.jpg)
La rugămintea mai multor cetățeni din Bicaz Chei, care ne-au atras atenția asupra faptului că săptămână trecută, un tânăr în vârstă de 16 ani, s-a întâlnit cu ursul în centrul comunei, pe strada principală, tragem un semnal de alarmă ca oamenii să fie cu băgare de seamă!
După spusele oamenilor din comună și a rudelor copilului, lucrul acesta s-a petrecut în jurul orei 21:30…fiind o oră la care încă se circulă, e și mai alarmant! Se pare că băiatul se întorcea acasă de la un restaurant, când a dat nas în nas cu ursul! Copilul a luat-o la fugă, iar animalul l-a urmărit cu o viteză parcă de nedescris! Speriat, a reușit să scape ca prin urechile acului, ursul izbindu-se în fuga lui, de un gard, așa, copilul ajungând în dreptul porții și putând să intre în curte.
Așadar, atenție!
Acum a fost noroc, data viitoare cine știe?!
Vezi mai multe știri pe Ziar Bicaz