Tinerii din Bicaz au învățat să salveze vieți
In data de 30.03.2024, la Bicaz, a avut loc proiectul intitulat „Salvatori în acțiune” .
Am învățat și am deprins tehnici pentru acordarea primului ajutor ,dar mai ales tehnici pentru salvarea unei vieți . Le mulțumim pentru sprijin și ajutor doamnelor director ale Liceului Carol I Bicaz ,doamnelor profesoare Dumitrașcu Roxana , Scurtu Mihaela și a doamnei doctor Letiția Damoc. Le mulțumim și sponsorilor noștri fără de care activitatea nu ar fi putut avea loc ,dar mai ales voluntarilor care și-au rupt din timp și au participat alaturi de invitați.
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/434059546_421280720552077_7775410681846548818_n.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/434350767_421281503885332_1310904532029996044_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/434352657_421281153885367_7086255852909071065_n-768x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/434361437_421281357218680_2933458501798678258_n-768x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/434367288_421281467218669_9152716842161527971_n-768x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/434368551_421281123885370_185272831689822331_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/434368803_421281730551976_5147221722020950360_n-768x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/434385702_421281813885301_524569313452818496_n-768x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/434465429_421280410552108_8869296377498093651_n.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/434495856_421280843885398_1596906051785744696_n.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Bicaz