Tinerii din Borca – „Steluțe pe Portalul Fermecat”
În data de 27 mai, a avut loc Festivalul Național Concurs de Interpretare vocală, instrumentală și dansuri „Steluțe pe Portalul Fermecat” , la Bacău. Aici, Ansamblul „Codrii Stânișoarei” din Borca, a câștigat Premiul I la secțiunea „suită” , iar Grupul vocal ” Florile Stânișoarei ” a luat Premiul I la secțiunea ” Grup vocal – Muzică Populară ” .
Felicitări!
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/349330918_845450583661542_2207445373462964136_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/350264783_741200257746571_7646674924540253422_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/349926639_2145058709197491_2098036140610975553_n.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/349350258_633742675285530_7245542722628218986_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/349676321_1030684571247706_4523730455780640842_n.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/349747794_250754577633621_4679203554096356161_n.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/350105846_782883960118407_3565741132186451383_n-768x1024-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/349892273_209172848614446_4255294092140448664_n.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/349887874_1184487605554012_7230059219452218051_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/349676321_1030684571247706_4523730455780640842_n-1.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Bicaz