Tomberoanele din oraș au ajuns focare de infecție
Nu este foarte clar ce instituție/firmă/serviciu ar trebui să se ocupe cu igienizarea pubelelor din Piatra-Neamț, însă efectele le resimte din plin populația. În această perioadă de caniculă, au apărut și mirosurile specifice, pe lângă mizeria care s-a așternut în straturi pe pubelele pe care trebuie să le atingă cu mâna toți cei care merg să arunce gunoiul.
Știm că trebuie să ne spălăm oricum pe mâini, însă n-ar fi rău să se spele și pubelele, măcar cu apă chioară și măcar o dată pe an, vara. Trebuie făcut ceva, în acest sens, mai ales că s-a scumpit și gunoiul.
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt