[ULTIMA ORĂ/FOTO] Incendiu într-un bloc din municipiul Piatra Neamț – Intervin Pompierii
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/IMG-20240414-WA0000-768x1024-1.jpg)
La ora 07:03, pompierii au fost înștiințați despre producerea unui incendiu într-un apartament situat într-un bloc de locuințe din municipiul Piatra-Neamț, pe bulevardul Decebal (în zona Petrodava)
La locul solicitării s-au deplasat cinci echipaje de pompieri cu trei autospeciale de stingere, o autospecială pentru intervenție și salvare de la înălțime și o ambulanță SMURD din cadrul Detașamentului de pompieri Piatra-Neamț.
Până la sosirea pompierilor, proprietarii apartamentului, un bărbat de 73 ani și o femeie de 72 ani s-au autoevacuat. Aceștia au primit îngrijiri medicale de la echipajul SMURD.
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt