ULTIMA ORĂ: Un elicopter SMURD preia un pacient din Neamț
Un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere din cadrul Detașamentului Roman acționează în această după-amiază pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor la aterizarea/ decolarea unui elicopter SMURD pe stadionul Moldova din municipiul Roman.
Elicopterul va prelua și transporta o femeie de 65 de ani la IBCV din municipiul Iași, a transmis ISU Neamț.
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt