Un nou accident în sensul giratoriu de la Brădet
Sensul giratoriu de la Brădet continuă să fie problematic pentru unii șoferi, chiar și după toate modificările făcute la structura intersecției. Scenariul este identic, ca în fiecare caz de până acum: mașina de pe prima bandă a fost acroșată de un camion.
Dacă sunteți pe prima bandă, este bine să vă asigurați că lăsați spațiul necesar pentru încadrarea camionului în momentul ocolirii sensului giratoriu. În caz contrar, partea din spate a camionului va atinge mașina de pe prima bandă.
FOTO: cititor
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/412433957_830156912218044_3243483929363709792_n.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/accident-bradet-1.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt