Un tată cu inima zdrobită: „vino puiul meu acasă…”/tânăr din NEAMȚ, accidentat MORTAL în ziua în care urma să își împlinească un vis. Avea doar 26 de ani…
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/cover-3-1024x512-2.png)
Viața unui tânăr de numai 26 de ani, originar din Neamț, a fost răpusă cu mult înainte de vreme într-un teribil accident rutier. Gheorghe R. a fost lovit mortal de o camionetă la data de 15 martie în timp ce mergea pe jos pe șoseaua numită „Aurelia”, spre Tarquinia, informează Etruria News, citată de publicația Rotalianul.
Tragicul evenimet rutier a avut loc puțin după ora 06:00, în apropiere de hotelul „Ospite Inatteso” (fostul Magic), situat la kilometrul 107 în Montalto di Castro.
După ce a trăit o perioadă în Grecia Gheorghe s-a mutat la una dintre surorile sale care locuiește de mult timp în Italia, stabilindu-se la Montalto di Castro.
Lucra pentru compania de construcții a cumnatului său iar în ziua fatidică, trebuia să susțină examenul pentru permisul de conducere.
Slujba funerară va avea loc astăzi 18 martie 2024, de la ora 15:30, în biserica Santa Maria Assunta, un moment de o tristețe inegalabilă pentru familie și prieteni.
„Te-ai stins în floarea tinereții lăsându-mi în urmă o veșnică trisțe, Puiul tatei! D-zeu să te ierte, alături de îngeri!”, a scris tatăl său pe Facebook.
Condoleanțe familiei! Drum lin spre îngeri…
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt