Urgență într-un bloc de pe Aleea Aurorei: bărbat găsit în stare comatoasă (Piatra-Neamț)
În jurul orei 16:25, pompierii au fost solicitați să intervină în municipiul Piatra-Neamț pentru deblocarea unei uși de la un apartament situat într-un bloc de locuințe pe strada Aleea Aurorei.
La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de intervenție de la Detașamentul de pompieri Piatra-Neamț.
Cu ajutorul scării culisabile pompierii au intrat prin balcon în apartamentul situat la al doilea etaj. În interiorul apartamentului a fost găsit un bărbat de 72 de ani în stare comatoasă. Echipajul SMURD TIM a preluat victima și a transportat-o la UPU Piatra-Neamț, a transmis Căpitan Irina Popa – ISU Neamț.
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt