Vitezomanii din Neamț, vizați de noile autospeciale BMW primite de Poliție (IMAGINI)
La data de 3 aprilie, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Neamț au acționat, în intervalul orar 13:00-15:30, pentru combaterea nerespectării regimului legal de viteză pe Drumul Național 15 D, Piatra-Neamț-Roman.
De remarcat este faptul că la această acțiune a fost utilizată noua autospecială marca BMW. Săptămâna trecută, în dotarea IPJ Neamț au ajuns două autospeciale BMW Seria 3 xDrive achiziționate de IGPR, precum și 3 noi pistoale care pot detecta depășirea vitezei legale a autovehiculelor.
Rezultatele acțiunii:
Polițiști rutieri – 10 cu 5 autospeciale de poliție
Aparate radar – 3
Autoturisme controlate: 35
Persoane legitimate:36
Testări alcool: 7
Total contravenții: 34
Sancțiuni viteză: 30
Alte sancțiuni OUG 195 din 2002 – 4
Permise de conducere reținute: 9 pentru nerespectarea regimului legal de viteză.
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/politie-1-1024x768-1.jpeg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/politie-2-1024x768-1.jpeg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/politie-3-1024x768-1.jpeg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/politie-4-1024x768-1.jpeg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/politie-5-1024x768-1.jpeg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/politie-6-1024x831-1.jpeg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/politie-7-1024x768-1.jpeg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/politie-8-1024x910-1.jpeg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/politie-9-1024x934-1.jpeg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/politie-10-1024x768-1.jpeg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt