Ziua Porților Deschise- Liceul Carol I Bicaz
Joi, 11.05.2023, am avut plăcerea de a primi în vizită colectivele de elevi de clasa a VIII a de la școlile generale din zonă: Școala Gimnazială’’Iulia Hălăucescu’’Tarcău, Școala Gimnazială ’’Vasile Mitru’’ Tașca, Școala Gimnazială Bicazu Ardelean, Școala Gimnazială’’Regina Maria’’ Bicaz și de a le prezenta oferta școlară pentru clasa a IX a, an școlar 2023-2024 a Liceului Carol I Bicaz.
Elevii de clasa a VIII a, însoțiți de profesorii diriginți au vizitat sălile de clasă, laboratoarele și biblioteca liceului nostru, asistând la activități interesante precum:’’Kinoteca -educația prin film’’-clasa a XI a D și vizionând filmele de prezentarea a școlii noastre, realizate de elevi.
Un grup de liceeni reprezentanți ai diferitelor profile și specializări i-au primit pe elevii de gimnaziu și le-au transmis îndemnul de a li se alătura în marea comunitate a caroliștilor. Mândri de realizările noastre, deopotrivă cadre didactice și liceeni, ne dorim alături absolvenți de clasa a VIII a determinați să se implice în dezvoltarea abilităților lor personale și de învățare și care să-și definească propriul drum, așa cum au făcut-o atâtea alte generații înainte.
Conducerea Liceului Carol I Bicaz adresează mulțumiri domnilor diriginți și elevilor de clasa a VIII a, colegilor profesori implicați în promovarea ofertei școlare și elevilor din grupul de primire a invitaților, pentru deosebita contribuție la dezvoltarea comunității noastre educaționale.
Text director adj. prof. Suzana Hrap
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/344510312_2429162377238933_8137869141314015257_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/344533799_1277446826499530_3855640478611174450_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/344559221_1880853835628194_7503817562947615111_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/344570621_583780043555190_5542694472014884110_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/344573128_582960846967841_8645679417944821659_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/345514238_944402746877369_1777335838960235435_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/345571277_786340643105410_8540987720603390559_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/345650484_579779487580498_680007961537662633_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/345661270_795217105563905_3491920729400442654_n-1024x768-1.jpg)
![](https://ziarneamt.ro/wp-content/uploads/345694635_1262163628017071_5294361232314134330_n-1024x768-1.jpg)
Vezi mai multe știri pe Ziar Bicaz